Mi a maraton, a történelem és a tények

Ie 490 csata után, közel a város Marathon ókori görög harcos Pheidippidész (vagy Fillippid, nem ismert) futott a frontvonal Athénba, hogy elmondja a győzelem. Miután egy mondat, hogy meghalt. Nem ismert, hogy ez az esemény valójában, vagy nem, mivel nincs dokumentált források.

Mi a maratoni most? Ez a verseny a távolsági, benne atlétika.

A világ első maraton

Görögországban 1896-ban, ő tartotta a világ első olimpián. A programban az olimpiai játékok volt a maratont. A versenyt megelőzően a résztvevők volt 17. előestéjén a versenyt, mert a hő néhány sportoló nem volt hajlandó futni. Ennek eredményeként egy ádáz küzdelme a sportolók Ausztrália, Franciaország és Görögország nyerte a görög Spyros Louis, aki képes volt legyőzni az első és egyetlen maratont. A távolság 40 kilométer. Ő képes volt fedezni ezt a távolságot 2 óra 58 m és 50 másodperc.

Spyros Louis lett nemzeti hős. Ez nevezték a stadion Athénban.

érdekes tények

A távolság a verseny többször változott. Az olimpiai játékok Londonban 1908-ban volt, méltó az a tény, hogy a start eltávolítva Windsor Castle. Tehát a királyné szerette volna. Úgy döntött, hogy személyesen látni a verseny kezdete. A sportolók futott maratoni, a távolság, amely már nőtt 2 km 195 m.

Miután 1921-ben hagyták jóvá a végleges távolságot. Ez volt 42 km 195 m változatlan maradt a mai napig.

Marathon vált népszerűvé az Egyesült Államokban 1970-ben. Több mint 700 futók utazni a távolság kevesebb, mint 3 óra.

1966-ban, egy nő Bostonban tanult, amit egy maratoni saját tapasztalat és képes volt fedezni a távolság legfeljebb 3 óra 20 m, a tiltás ellenére a szervezők. 1984 óta, a valós szex vehet részt a maratoni az olimpián.

Minden évben a sport népszerűségét növekszik. A résztvevők között vannak olyanok, 70 évesnél idősebb.

Modern szabályok a maratoni pontosabban meghatározni, hogy mi legyen az áramkör.

Mi a maraton? Hogy van a verseny?

Mindenki válassza ki a Futtatás, távolság, előre regisztrálni az oldalon, kifizeti a részvételi díj.

Marathon általában kezdődik tömeges rajt. A résztvevők kapnak ruhák szimbólumai a versenyt. Az egész verseny (egyes kilométerre) a terméket vízzel, nedves szivaccsal.

Minden esemény előre meghatározza a felügyeleti időt, amelyre szüksége van, hogy felszámolja a távolságot. Átlagban, a 6 óra.

Vehet részt ezekben több mint 18 éve. Azok, akik 18 évnél fiatalabb, a versenyt a kisebb távolságok.

Minden résztvevő számára orvosi igazolást a felvételi.

Hogyan fuss egy maratont?

Marathon - nem csak a távolság 42 km 195 m, ez is sok kilométer, amely felhalmozódik a sportoló a verseny előtt.

Bármely egészséges ember lehet készíteni, és ezt személyes tapasztalatból tudja, hogy egy ilyen maratont. Először meg kell tanulni a helyes futótechnika. Akkor is meg kell, hogy a vonat az állóképesség, hogy hosszú utat. Ön is részt vehet a versenyeken a kisebb távolság - 5 km, 10 km és félmaraton 21 km 97,5 m.

Egyszer meg lehet próbálni egy teljes maratont. Elkészítési idő is körülbelül 17 hétig.

Hol lehet részt venni?

Magyarországon a nagy tömegű versenyek vannak az egész országban. A legkiterjedtebb közülük: szibériai, "Konzhak", Moszkva, "White Nights", Omszk félmaraton-handicap karácsony.

Versenytársa berendezését a jelképe egy maraton, és azok, akik elérték a célba, - ajándéktárgyak, igazolás, ahol a személyes keresési eredmény.

A legtöbb nagyszabású maratont a világ szerepelnek a világ Marathon Major League. Ez a kereskedelmi versenyben a legnagyobb nyereményalap. Összesen 6 maratont, tartotta őket Boston, London, Berlin, Chicago, New York és Tokió. Regisztráció bevonásával kezdődik jóval az esemény előtt a dátum és általában véget ér fel egy nap alatt. Ez a legrangosabb maratoni világon. Ők részt vettek mind a hivatásos sportolók és a futás szerelmesei.

A lényeg a maraton - leküzdeni a nagy távolságok. Nem mindenki jut el a célba, hanem az, aki elérte ezt - egy igazi hős.