Marathon - ez

Modern versenyt maratont

Highway maratoni olimpiai sportág az atlétika programok férfiak 1896 óta. nők - 1984 óta.

Félmaraton, félmaraton - 21 km 98 m távolság is népszerű az országúti verseny, ahol vannak külön futam, és a legnagyobb világ eredményeit.

antikvitás

Ógörög futók (váza

530 BC).

Marathon az olimpián, 1896-ban

modernség

Az az elképzelés, szervező e faj javasolta a francia filológus Michel Bréal. aki azt akarta, hogy ez a fegyelem-ben vezették be a program az első modern olimpián 1896-ban Athénban. Ezt az elképzelést támogatta Per De Kuberten. alapítója a modern olimpiai játékok, valamint a görög szervezők. Görögországban az első időmérő maraton, amelyet nyerte Charilaos Vasilakos tartották. futott 3 óra 18 perc alatt. Nagy örömére az állami görög Spyridon Louis. Görög vízhordó, aki ötödikként végzett az időmérő futás volt, a győztes az első olimpiai játékok egy idő 2 óra 58 perc 50 másodperc alatt. Legendás futó nem állt még abba a módja annak, hogy egy pohár bort. javasolt nagybátyja a falu közelében Chalandrey (Chalandri). Női maraton először be a nyári olimpiai játékok (USA Los Angeles.) 1984-ben.

Az útvonal hossza kezdetben nem rögzített olyan fontos volt, hogy minden sportoló versenyzett ugyanazon az útvonalon. A pontos hossza olimpiai maraton függően változtatható kiválasztott útvonalon a megfelelő játékok.

A hossz inkább választja önkényesen. Az első olimpiai játékok volt egyenlő, mint 40 km. A kiindulási pont a verseny az olimpián 1908-ban Londonban, átkerült a 25 mérföldre a királyi család is kényelmesen nézni a várost az ablakai Windsor Castle megjelölni 26 mérföld 385 yard (42 km 195 m). A következő olimpián, 1912-ben, a hossza változott 40.2 km, 1920-ban egy új változás, hogy 42.75 km. Az első hét olimpiai játékok voltak 6 különböző maraton közötti távolság 40 és 42,75 km (40 km használják kétszer).

Végül hossza 42,195 km-ben alakult 1921-ben a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (IAAF), mint a hivatalos maratoni táv.

olimpiai hagyomány

A szabályok a maratont tartoznak az általános szabályok IAAF közúti versenyzés. Világcsúcsot és más vezető eredményeket rögzíti a legközelebbi második. A magassági különbség egy hitelesített IAAF távolság nem haladhatja meg a 1/1000, azaz egy méter per kilométer. A távolságot kell mérni pontossága 0,1% (42 méter). [2]

Marathon kereskedelmi maratont rendszerint tartanak a tömeges egyidejű Start rendszer. Azonban a tény, át a rajtvonalon ugyanakkor valamennyi résztvevő nem lehet. Ezért tanúsított chips, rögzítő áthalad a rajtvonalon közben. Minden egyes aki befejezte Guide nem csak az a tény, a cél, de az időközi eredményeket, és így tovább. N. A „bruttó” és „nettó” idő a kezdetektől, és attól a pillanattól kezdve átlépik a kezdőcsapatban, ill. A hivatalos idő tekinthető „nyers”.

világrekord

világcsúcstartó maratoni Paula Radcliffe

Marathon teszi a komoly igényeket a fizikai állapota a résztvevők. Annak érdekében, hogy jó eredményeket elérni a legjobb rendezők kiválasztott kezdési idő és a távolság profilt. [3]

Legrangosabb maratont a világ végzik határain belül nagyobb városokban, amelyek szenvednek a probléma a légszennyezés. Adunk egy kezdő kora reggel nem praktikus, mert reggel szmog koncentrációja a felületen nagy, és csak fokozatosan növekvő hőmérséklettel emelkedik a levegő áramlását az egész nap folyamán. [5] A szokásos kezdő időpont kereskedelmi maratont reggel 8: 30-11: 00 óráig. [6]

Amikor a maratoni versenyt a non-profit program kezdési időpont van kötve a grid verseny és a nyitó és záró ünnepségeken. Kezdés ebben az esetben adható, a második felében a nap.

Program és naptári eseményeket

Versenyeken ciklikus tudományágak az autópályán, ellentétben más tudományágak atlétika, saját időbeosztás.

Különböző maratont on:

A kereskedelmi marathons, tipikusan férfi és női a verseny kezdete tartják egy nap egy órán belül, vagy akár együtt. Attól függően, hogy a szervezet a versenyek a férfiak és a nők programot lehet hígítani időben úgy, hogy a tagok a különböző nemű nem fedik egymást. Ugyanakkor a gyakorlatban és a közös elindul, és a problémát a férfi pacemaker. kísérő nők a céltól a start, ami heves vita a szakemberek körében. [10]

Marathon az egyetlen fegyelem autópálya fut tagja az olimpiai atlétikai program. Szemben a többi faj esetében gyakran előfordul, hogy a vezető maratoni futók, sportolók nem vesznek részt az olimpiai játékok és a legnagyobb non-profit kezdődik. Ez annak köszönhető, hogy több okból is.

Híres maratoni versenyek

Évente mintegy 800 maraton versenyekre a világon.

A legtöbb hatalmas és tekintélyes Boston Marathon. New York Marathon, Chicago, London és Berlin egy sorozat része World Marathon Major, tartottak a világbajnokság szakmai marathoners. A résztvevők száma az elején akár 30 ezer ember, vagy több. További jól ismert maratont tartanak Rotterdamban. Amszterdamban. Washington, Honolulu, Los Angeles, Rómában és Párizsban.

Kereskedelmi maratont nyitottak szinte mindenkit és mindent, amire szüksége van, hogy menjen át egy egyszerű regisztrációs eljárást. A szerelmesek a becsület tekinthető egyszerűen, hogy részt vegyen egy ilyen rangos elindítása, valamint a vezető sportolók, miután csatlakozott a World Athletics mozgását.

Hazánkban tartott mintegy 50 maratont egy évben. A legtöbb helyezettek: Moszkvai Nemzetközi Béke-maraton, amely kiküszöböli a maratoni táv mintegy 1000 résztvevő, és a szibériai Nemzetközi Maraton. Ezek az események állapotát hivatalos kezdetét a Nemzetközi Szövetsége maraton és fut (AIMS) [13]. Sífutás marathon versenyen által hivatalosan minősített szervezet.

neves marathoners

Marathon az egyik legnépszerűbb szakterületek az atlétika és a széles körben elterjedt az egész világon. Súlyos iskola maraton létezik az Egyesült Államokban. Magyarország (Szovjetunió), Kenya. Etiópiában. Japán és Európa számos országában.

Ha kétszer olimpiai bajnok maratoni lett Abebe Bikila (Etiópia) és Waldemar Cierpinski (NDK). Egyedülálló teljesítmény tartozik Emilyu Zatopeku (Csehszlovákia), aki 1952-ben nyert három arany érmet távolságból 5000 méter, 10.000 méter, és a maratont. Ugyanakkor ő volt a maratoni futás az első alkalom az életemben. 4-szeres olimpiai bajnok Lasse Viren 1972 próbálták megismételni a sikeres Zatopek, de kész csak ötödik a maratont.

Nézze meg, mi a „maratoni” más szótárak:

Marathon -. Az atlétika futás a parttól 42 km 195 m megnevezése távolság kapcsolódó legenda az ókori görög harcos, aki futott Marathon Athén (40 km.) A hír a győzelem a görögök perzsák felett (ie 490).. . A programban az olimpiai játékok 1896 óta ... kollégiumi szótár

maraton - atlétika futás a parttól 42 km 195 m. A név és a távolság kapcsolódó legenda az ókori görög harcos, aki futott Marathon Athén (40 km) és a hírt a győzelem a görögök perzsák felett (490 BC. e.). A programban az olimpiai játékok 1896 óta ... kollégiumi szótár

Marathon - a New York Marathon. Marathon, atlétika futó a parttól 42 km 195 m. A név és a távolság kapcsolódó legenda az ókori görög harcos, aki futott Marathon Athén (40 km) és a hírt a győzelem a görögök perzsák felett (490 ... ... Illustrated Encyclopedic szótár

Marathon -. Road fut a leghosszabb a programban az olimpiai játékok (. Lásd Olympic Games) és egyéb hivatalos sportversenyek távolság 42 km 195 m A név volt a falu Marathon. A legenda szerint, miután a csata Marathon (ie 490. E.) ... A Nagy Szovjet Enciklopédia

Marathon - (maraton), egy futóverseny a távolsági, a hossza egy cluster (1908 YG) 42 km 195 m Ez a fajta verseny halhatatlanná kihasználni más görög ... Egy harcos, aki fut ie 490 Marathon Athénba a hírt a győzelem a görögök perzsák felett. Mb ... Népek és kultúrák

maraton - sport. A verseny a versenyben 42 kilométer 195 méter. A neve a görög falu Marathon, ahonnan futott Athén harcos a hírt, hogy a perzsák felett aratott győzelme (az 5. sz. BC), ... szótár számos megnyilvánulását

Marathon - Marathon, maraton, maraton. A kifejezést: maraton (. Sport) típusú atlétikai verseny fut nagyon nagy távolság 40 km. (Nevében a görög falu Marathon, a híres győzelme az athéniak perzsák felett 490 ... ... Ushakov magyarázó szótár

fut - inkább azt, amit nyújtani tud. a távon, a távon; M. A 1. Run (1, 4 char.), És Run (1, 3, 5, 7, 9, char.); A sebesség a mozgás, áramlás fejlődés. Futó ember, egy ló. Futó szán vitorlázó. Gyors futó hullámok, felhők. Rohan napig. Fut egy faj ... ... kollégiumi szótár

Marathon - a sport jellemző a nagy mértékben összefügg a hosszú távú távolságok (pl m th síelés távolság 50 km.); m. Run Run a leghosszabb távolság (42 km 195 m) a program hivatalos sportversenyek, ... ... idegen szavak szótára a magyar nyelv