Magyar válogatottban jégkorong - ez

Magyarország válogatott jégkorong

Kérelem „Hockey Team Hungary” átirányítja itt. Lásd még. Magyarország nemzeti bandy csapat.

Magyar férfi jégkorong-válogatott képviseli Magyarországot a nemzetközi versenyeken jégkorong. A jelenlegi világbajnok.

eredmények

Miután 15 év szünet, megszakítva a két leghosszabb sorozat a modern hoki. [2] Magyar csapat nyerte az erős akaratú győzelem a fő rivális - a kanadai csapat és lett világbajnok. Játék közben a találkozó 1: 3 és 2: 4, öt perc és 14 másodperccel a vége előtt az első alkalommal a világbajnoki mosó szerzett Ilia Koval'chuk és kiegyenlített. És a hosszabbításban, a numerikus előnye, Kovalcsuk szerezte a győztes gólt, az „álom végső”. Csak a negyedik alkalommal a történelem világbajnokságon aranyérmet sorsa döntöttek hosszabbításban döntőt. És, hogy dobja a győztes gólt, Ilya Kovalchuk vette csak 162 másodperc. Ez a leggyorsabb gólt, a történelem, a döntőben a hosszabbítás. Korábban senki nem volt képes, hogy dobja a korongot is arany az első 10 percben a negyedik periódus.