A történelem a maraton, miért 42 km 195 m

Marathon - az egyik legnehezebb tudományágak az atlétika. Nem minden sportoló képes futtatni a beállított távolságot. E nehézség leküzdése meg kell adnunk az erőt és az állóképességet. Egy sportoló ez egy nehéz teher. Azonban annak ellenére, hogy a nehézségek, ez hasznos az egész test sport, rendszeres továbbképzések, javítja a szívműködést és megelőzi a betegségek kialakulásában.

Marathon - a verseny a távolsági az engedélyezett hossza 42 km és 195 méter (26,219 mérföld vagy 26 mérföld 385 yard). Részvétel tart képzett sportolók, akik képesek ellenállni a hosszú távú versenyt.

Az esemény szervezésében a memóriában a legendás futó, görög katona Pheidippidész, aki futott a távolság 250 km és fél napig. Azt mondta az athéniak a győzelem a perzsa sereg a csata Marathon és azonnal meghalt a kimerültségtől. Pheidippidész volt a nemzeti hős, az ő erejét és bátorságát csodálta sok. Az ő tiszteletére emlékművet az út a Marathon, hogy a jövő generációi ne feledkezzünk meg a feat.

emlékmű az athéni út

Évente több mint nyolcszáz maratont szerte a világon. Egy csomó ember vesz részt bennük, hogy bizonyítsa a testedzés és kipróbálhassák képességeiket. Ugyanakkor kevés, még egymás között marathoners tudja megmondani, miért ez a távolság már hivatalosan elfogadott.

Ez egy nagyon érdekes kérdés, a válasz, amelyeket alig lehet megtalálható szakkönyvekben. Története a végén XIX - XX század elején, egy olyan időszakban, amikor az újjáéledt a hagyomány az olimpiai játékok. Ezt az alábbiakban tárgyaljuk.

1896 - a dátum, az első modern olimpiai játékokat. Nagy jelentős esemény, hogy megy le a történelemben. Ebben az évben a maratoni futók futott negyven kilométer. A győzelem után a görög atléta, a sport érdekelt képviselői más országokban. Sportolók álmodott verte olimpikon rekordot, és bizonyítják, hogy az állóképességet. Marathon távolság megszűnt kell megtervezni kivételes emberek. Világossá válik, hogy a megfelelő mennyiségű testmozgás és a jó egészség, mindenki tudja, hogy fedezze a távolságot. Marathon szerez világszerte népszerű.

Érdekes megjegyezni, az a tény, hogy gyakran a futók érkezett a célba alatt záróünnepségén az olimpiai játékok, és egy ideig, mielőtt elindul. Ez kiemeli a helyzetét a maraton, ami az utolsó fokozat. Idővel hagyománnyá vált, és kiegészíti a maratoni olimpiai programban. Sajnos, nem mindig a sportolók jól felkészült, mert mi néhány közülük egyszerűen fizikailag nem képes elérni a célvonalat.

Ha azonban ebben az esetben beszélhetünk egyértelműen meglévő szabályok vonatkozásában a hossza a távolság nem volt egységes szabványokat. A fő feltétel az volt, hogy a sportolók kell futtatni egyetlen útvonalon azonos körülmények között. futam hossza alapján határoztuk meg a helyét a maraton, és minden alkalommal más volt a szám.

Nézzük nyoma a történelem maratoni futás. Elején 1896 évben, a maratoni hosszúságú volt, nem kevesebb, mint 40 km-re. A tudósok kiszámították, hogy egy ilyen távolság a távolság a város Marathon Athénba. Azonban a későbbi olimpiai játékok új szabványokat, amelyek lényegesen különböznek egymástól.

Csak 1921-ben, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség volt a modern távolságot. Hogy került kiszámításra, és amely befolyásolta a döntést a jutalék?

Ez az első alkalom marathoners futott éppen ez a távolság az olimpiai játékok Londonban, ami történt 1908-ban. Ez azonban kiderült, hogy nem szándékosan, eredetileg megállapodott egy másik távolságot, de beavatkozott az ügybe. Kezdetben, a verseny a maratoni úgy döntöttek, hogy folytassák a hossza 25 mérföld (40 kilométer 23 méter). A verseny során meg kellett változtatni. Windsor Castle a kezdő futók figyelte része a királyi család. A „Uyat City” stadion, akkor valószínűleg sejtette, mivel képviselői voltak a királyi család. Ez az, ahol a futók kellett befejezni a távolságot. És abból a célból, kényelem, a távolság meghosszabbították. Ezen túlmenően, a futók kellett miatt nehézségekkel szembesülnek az intenzív hő. Azonban Marathon sikeresen befejeződött, a királyi család elégedett volt azzal, amit látott a versenyt. Arany nyerte az amerikai atléta D. Hayes.

maratoni D. Hayes

Londoni olimpia volt az első eset, amikor a sportolók futott versenyt hozott, a mai versenyeken. Azonban a történet itt nem ér véget. Távolság a sportolók futott Londonban, hivatalosan nem került rögzítésre a jövőbeli vizsgálatok olimpián. A szervezők nem hoztak egy számjegy, ami hivatalossá minden versenye, amíg 1924.

A következő két olimpián nagy távolságok különbözőek. Stockholmban 1912-ben, ez volt a 40 km 200 méter. Ez azt jelenti, több mint két kilométeres kevesebb, mint Londonban. Csak nyolc évvel később, a hossza a verseny volt, majdnem közel a modern szabványoknak és 42 kilométeres 750 méter. Ő tartott Antwerpenben.

Logikus azt feltételezni, hogy ez a helyzet nem tudta folytatni sokáig. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság és az Atlétikai Szövetség támogatta a célja, hogy egységes távolság az összes olimpiai játékok, nem számít, milyen helyen kerül megrendezésre. Úgy döntöttek, hogy rögzítse a pontos hossza a maratont.

Nehéz megmondani, hogy a londoni maratoni táv fogadták, mint a standard. Belépés sportszervezetek konzultációt követően egymás között, úgy döntött, hogy erősít ez a szám. Egy ilyen döntés befolyásolhatja számos különböző tényező, amit csak találgatni tud. A pontos válasz arra a kérdésre sem. Kezdve azonban az olimpiai játékok 1924-ben, a standard maratoni táv futás - 42 km és 195 méter. Ez egy ilyen bonyolult története a maratont. Azonban annak ellenére, hogy ez nem teljesen tisztázott, az is fontos, hogy ismerjük.

Rajongók a versenyzés körül a világban fontosnak tartják, hogy részt vegyenek a maratoni magát. A vezető sportolók teszik faj, és ezáltal, hogy csatlakozzon a globális atlétika mozgás. A szervezők sok maratont végezzen lottó meghatározni a jövőbeli résztvevői, valamint a nagy számú ember szeretné futtatni a versenyt, és kipróbálhassák képességeiket. Ez a tendencia nem lehet, de örüljetek, hogy a sportban - fontos része az aktív életmód. Egy ember, aki szereti a sportot és a napi szenteli Szabadidejében egy példa sok.

Hivatalos oldalak maratonokon a világon.